MENU

 

Šport

Lukostreľba

Výsledky nášho Majstra Slovenska v terčovej lukostreľbe za rok 2006 z nášho rodáka urobili víťaza Slovenského pohára za rok 2006.
Ocenenie spolu s titulom Majster Slovenska za víťazstvo na Majstrovstvách SR v Liptovskom Mikuláši získal v dňoch 3. a 4.3.2007. K dvom titulom Majster Slovenska na rok 2006, v terčovej olympijskej lukostreľbe, mu pribudol tretí titul - Majster Slovenskej republiky v halovej lukostreľbe na rok 2007. K celkovej bilancii môžeme prirátať aj Cenu Slávie právnik, Putovný pohár starostu obce Viničné a viaceré ďalšie umiestnenia na 1. mieste. V izbičke siedmaka Petra Stillhammera, ktorý sa lukostreľbe venuje od roku 2004, je na stenách a poličkách umiestnených 23 medailí, 15 pohárov a veľa diplomov za víťazstvá v jednotlivých pretekoch, na ktorých bojoval tento skromný, usilovný športovec a výborný žiak Základnej školy v Rakoviciach.

Atletické úspechy Andreja Germiča

V sobotu 30. júna 2007 sa uskutočnili v Košiciach Majstrovstvá Slovenska telesne postihnutých športovcov v atletike, na ktorých náš občan Andrej Germič získal 1. miesto v hode oštepom a 1. miesto vo vrhu guľou. Športu sa venuje od roku 2004. V tomto roku taktiež dosiahol 2. miesto vo vrhu guľou a 3. miesto v hode oštepom na Medzinárodných majstrovstvách Chorvátska telesne postihnutých v atletike, ktoré sa konali v meste Pula v dňoch 26. a 27.5.2007.